Burs veren Sivil Toplum Kuruluşlarının daha fazla desteklenmesi, dolayısı ile eğitime verilecek desteği arttırmak için kurulan bu platform üzerinden şunları yapabilirsiniz.

a.Bireysel bağışçılardan kurumunuza bağış alabilirsiniz.

b.Burs başvurularını online olarak alıp değerlendirip, online takibini yapabilirsiniz.

c.Kurumunuzun güvenilirliğini ve imajını arttırabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

 1.Bireyler neden şahsen değil de kurumlar üzerinden bağış yapabiliyor?

Çok detaylı olarak hazırlanan Bursiyer Başvuru formunda bir çok şahsi ve özel bilgi bulunmaktadır. Kişisel bilgilerin güvenliği nedeni ile bu formları ancak güvenilir STK ların görmesine müsaade edilmektedir.

2.Kurumumuzun birden fazla bursu var, her birine ayrı ayrı müracaat alınabilir mi?

Evet , aynı STK ya ait olsa da her burs birbirinden bağımsız olarak tanımlanır, müracaatlar ayrı ayrı yapılır ve sizler tarafından değerlendirilir.

3.Burslarımıza yapılan başvuruları nasıl değerlendireceğiz?

Sizin atayacağınız adminler, şifreleri ile platforma girip o burs’a başvurmuş aday bursiyerleri listeler halinde görebilmektedir. Listeden tek tek öğrencilerin doldurduğu başvuru formunu ,yazdıkları kompozisyonları (essay) görebilmektedirler. Bunları inceleyip başvuruları kolayca puanlayabilirler. İsterlerse site üzerinden, ek bilgi isteyebilir veya mülakata çağırabilirler.

4.Seçtiğimiz bursiyerleri bursverenler.org üzerinden mi duyuracağız.?

Hayır, her STK dilediği kadar bursiyer seçmekte ve duyurup duyurmamakta serbesttir, bu platform sadece muhtemel bursiyerleri , burs veren STK ların karşısına çıkartır.

5.Bursiyerlerin doldurduğu form’a ne derece güvenilir?

Bursiyerler formda yazdıkları bilgilerin doğruluğunun ispatı niteliğindeki evrakları, (vukuatlı nüfus, trankript, kira kontratı, sertifikaları…vb) Fotoğraflarını çekerek başvuru formunun evraklar bölümüne yüklerler, bunlara güvenmediğiniz takdirde asıllarını veya yeni belgeleri , site üzerinden talep edebilirsiniz.

6.Burslara yeteri kadar müracaat oluyor mu?

2018 yılında toplam 26.730 kişi bursverenler.org sitesini kullandı.

7.STK lar bursverenler.org üzerinden nasıl bağış alabilirler?

Bağışçılar sanal pos ile(kredi kartı kullanarak) uygun gördükleri STK nın ilgili burslarını veya STK yı bağışları ile doğrudan destekleyebilir. Dilerler ise bağışlarını 6 taksit halinde yapabilirler.

8.Bize bağış yapıldığından nasıl haberimiz olur?

Kurumunuza bağış yapıldığında sistem otomatik olarak bağışçıya teşekkür maili atarken sizede bağış aldınız maili atar .ayrıca aylık raporlar ile bağış  bilgileriniz tarafınıza ulaştırılır.

9.Bağışlardan herhangi bir komisyon kesilir mi?

Bursverenler üzerinden yapılan bağışlardan %4 hizmet bedeli kesilir. Her ay başında toplam bağış STK nın sadece resmi Bağış hesabına yatırılır. Yatırılan bu bağış için ayrıca STK dan bir belge istenmez.

10.Bu platformu kullanmanın ayrıca bir bedeli var mıdır?

Hayır , STK lardan %4 bağış hizmet bedeli dışında hiçbir ücret talep edilmez.

11.STK nın verdiği bursları, bu platform üzerinden takip etmek mümkün müdür?

Evet, kolayca takip edeceğiniz şekilde tasarlanmış, takip sayfasından burs verdiğiniz kişinin bilgilerini takip edebilir onlar ile sürekli iletişim halinde olabilirsiniz.

12.Aylık burs vermek yerine yılda bir kereye mahsus burs verilebilir mi?

Özellikle doktora veya yurt dışı öğrencileri için bu ve benzerleri yapılabilir, şayet belli bir burs programı için bağış alıyorsanız, minimum bağış miktarını belirleyebilirsiniz.

13.Aylık burs ödemeleri bursverenler.org üzerinden yapılabilir mi?

Hayır, STK ların kimlere ne kadar ödediği, veya ne şartlarda burs’u kestiği, veya yarıya indirdiği burs’u veren STK nın insiyatifindedir bursverenler.org bunlar ile ilgilenmez.

Bursverenler.org’a DAHİL OLMAK İÇİN STK NE YAPMALI?

a.Site kullanım sözleşmesi imzalanması. 

b.STK bilgi Formunun doldurulması ve evrakların tamamlanması. 

c.STK bağış kabul sözleşmesinin imzalanması.